A projekt címe:

A projekt azonosító száma:

EFOP – 4.1.3 -17 – 2017 – 00458

Megvalósítás időszaka:

2017. 12. 01. – 2018. 09. 30.

A projekt összköltsége:

34 970 362 Ft

A támogatás mértéke:

100%

A „Járdánházi IV. Béla Általános Iskola tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése című projekt keretében a Kazincbarcikai Tankerület 34,97 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert.
A Széchenyi 2020 program keretében az
EFOP – 4.1.3 -17 – 2017 – 00458 kódszámú projektnek köszönhetően megvalósul
 a nevelési - oktatási tevékenység megvalósításához használt termek, és azok elérését szolgáló folyosó, közlekedő felújítása. A megvalósítás alatt álló projekt keretein belül sor kerül a nyelvi tanterem, valamint az épület energetikai korszerűsítésére. A projekt célja olyan országos viszonylatnak megfelelő tanulási környezet biztosítása a célcsoport számára, ahol minőségi oktatásban, értékközvetítő, támogató nevelésben részesülhetnek a tanulók.  A fejlesztés sikeres megvalósítását a kapcsolódó szakértők és szolgáltatók segítik.

A projekthez kapcsolódó nyitórendezvény 2018. 03. 09-én került megrendezésre. Az eseményen beszédet mondott Székelyné Varga Mária Ágnes a Kazincbarcikai Tankerületi Központ igazgató asszonya. A résztvevő vendégek megismerhették a megvalósítandó projekt legjelentősebb mérföldköveit.

A pályázathoz kapcsolódó közbeszerzési eljárás sikeresen lezárult. A nyertes ajánlat benyújtója a Hódos Kft. A kivitelezési folyamatok a munkaterület átadása után július hónapban elkezdődtek.

A kivitelezési folyamatok szeptemberben befejeződtek, 2018. szeptember 05-én ünnepélyes rendezvény keretein belül került sor a műszaki átadásra.

A munkaterület a kivitelezési munkálatok megkezdése előtt így nézett ki: